Project Description

Trio ŁódzkoChojnowskie przedstawia program Sny i sny!
Wreszcie jest! Długo zapowiadany i długo oczekiwany album Tria Łódzko-Chojnowskiego zatytułowany “Sny i sny“, ujrzał światło dzienne nakładem wydawnictwa JC Productions.
Płyta jest owocem ponad 10-letniego obcowania muzyków Tria ze spuścizną poetycką legendarnego barda – Jacka Kaczmarskiego. W tym czasie zespół koncertował w całej Polsce prezentując publiczności utwory swego Mistrza, który dotknięty ciężką chorobą nie mógł sam występować, zaś 10 kwietnia 2004r. zmarł. Członkowie Tria pomiędzy utwory znane z koncertów Jacka zaczęli wplatać swoje autorskie kompozycje pisane do Jego tekstów.
W ten sposób zrodził sie program “Sny i sny” – 13 piosenek połączonych motywem snu – tego zwykłego, ludzkiego, ale przede wszystkim tego symbolicznego – marzenia o lepszym, idealnym świecie, tęsknoty za mityczną terra felix, do której dążymy nieraz przez całe życie. W tym sensie – spójności tematycznej i połączenia w logiczną całość, muzycy także próbują doścignąć  swój ideał – spójne autorskie programy Kaczmarskiego.
W sferze muzycznej album stanowi kolaż inspiracji i skojarzeń nasuwających się przy lekturze wierszy. Mamy tu nawiązania do muzyki dawnej, arabskiej, aż po rozrywkowe motywy ragtime’a czy bossa-nowy. Całość zaaranżowana na wzór wielkiego Tria Kaczmarski, Gintrowski, Łapiński – na 2 gitary i fortepian.
Płyta Tria Łódzko-Chojnowskiego zyskała życzliwe recenzje najlepszych w kraju znawców twórczości Kaczmarskiego – Krzysztofa Gajdy (autor biografii Jacka) i Krzysztofa Nowaka (redaktor dzieł zebranych barda). Mamy nadzieję, że spodoba się rownież Wam, drodzy słuchacze!
Zamówienia na płytę w cenie 30 zł + 7 zł koszty wysyłki można składać na adres mailowy susmed@me.com