Historia

Historia witryny sięga sierpnia 1999 roku, gdy po powrocie z wakacji za zaoszczędzone pieniądze kupiłem modem Zoltrix Spiryt… cdn 😉
Mało kto wie, ale pierwsze forum dyskusyjne pojawiło się na początku XX wieku i wcale nie było to forum Tawerny pod Jedwabnym Płaszczem. cdn…
Lista dyskusyjna działająca przy stronie została powołana dnia 27 marca 2002 roku na potrzeby informowania się o postępach w leczeniu Jacka Kaczmarskiego oraz sprawniejszego organizowania pomocy dla poety. Jej działanie polegało na wysłaniu e-maila pod wskazany adres. Daną wiadomość otrzymywali wszyscy zapisani członkowie.

Bardzo szybko zatraciła swoją pierwotną funkcję stając się miejscem ożywionych dyskusji (normą było pond sto wiadomości e-mail dziennie) na temat twórczości Jacka Kaczmarskiego. Z czasem, wraz z postępem integracji grupy nastąpiła potrzeba spotkań w “realu”. Tak doszło do pierwszych wielkich spotkań grupowych, które trwają do dziś. Sama lista z czasem straciła znaczenie na rzecz forum dyskusyjnego.

Ostatnia wiadomość jaka pojawiła się na liście została wysłana dnia 26 października 2011 roku. Wkrótce potem lista została skasowana przez sponsora serwera pocztowego.

Strona w liczbach

0
Wiersze Jacka
0
Wywiady z Jackiem
0
Artykuły o Jacku
0
Albumów w dyskografii
0
Skany rękopisów i autografów